Re: DPH u zlata od 1. 1. 2006
Ano. v DP k DPH uvede kuující DPH na výstupu na ř. 730 (nebude souhlasit na součet, ale správce daně by měl pochopit, že jde o nákup zlata) a na vstupu uvede kupující na ř. 310 (nárok na odpočet). Prodávající zahrne cenu bez DPH do součtu na ř. 510. Pokud by bylo zlato prodáváno odběrateli do jiného státu EU, pak odběratel se musí zaregistrovat na FÚ pro Prahu 1.
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Maximální ceny pohonných hmot na víkend vzrostou, určilo ministerstvo
S vyplněním daňového přiznání pomůže AI, nástroj je zatím dostupný jen zaměstnancům
Ztracená data, anglické chyby a infolinky na zhroucení. Start JMHZ provází chaos
Provoz EET 2.0 má stát až 600 milionů korun ročně
Strop cen benzinu a nafty výrazně klesl
Změny v důchodech přinesou nové valorizace a příplatky za vyšší věk
30. 1. 2006 13:52
Od letošního roku jsou podle § 92a při dodání zlata s místem plnění v tuzemsku plátcem jinému plátci povinny přiznat daň osoby, kterým je zlato dodáno. To znamená, že odběratel, jako plátce, odvede DPH na výstupu. Může si uplatnit tu samou částku i na vstupu?