Re: Ukončení PPM
Zaměstnankyně vás kontaktovat nemusí, může 25.2. rovnou nastoupit do práce. POkud máte pochybnosti, zkuste kontaktovat vy ji.
Rodičovská dovolená končí nejpozději ve třech letech, pak si zaměstnankyně může požádat o neplacené volno. Vy jí vyhovět nemusíte, potom musí buď nastoupit, nebo dát výpověď nebo se s vámi na ukončení poměru dohodnout. Odstupné jí nenáleží, protože je to ona, kdo nechce nastoupit do práce.
Pokud by se vám neozvala a do práce nepřišla, můžete s ní ukončit pracovní poměr pro neomluvené absence - v takovém případě je ale vhodnější ji předem kontaktovat a domluvit se s ní, co dál. Ne všechny ženy si uvědomují rozdíl mezi rodičovskou dovolenou a rodičovským příspěvkem a nesprávně to chápou tak, že když je na rodičovský příspěvek nárok do 4 let věku dítěte, tak do té doby ony nemusí do práce.
Pokud jí volno umožníte čerpat, je stále vaší zaměstnankyní, bude mít nárok na PPM, po narození dítěte bude mít nárok na další tři roky rodičovské dovolené. Pokud jí volno čerpat neumožníte, už k ní nemáte žádné závazky.
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Aktualizujeme další formuláře pro daňové povinnosti
Pozor na sváteční nákupy, v tyto dny budou obchody zavřené
Kdo bude mít v roce 2026 nárok na předčasný důchod?
Ten umí to a ten zas tohle. Připomeňte si příběhy šikovných podnikatelů za rok 2025
10 nejvtipnějších vánočních reklam všech dob
Situace, kdy nemusí OSVČ platit zálohy na sociální pojištění
31. 1. 2006 8:58
Dobrý den, chtela bych se zeptat, jak je to s lhůtama po ukonceni rodicovské dovolené. Dle zadosti byla rodicovská dovolena poskytnuta do tri let veku ditete, které vyprří 24.2. Zaměstanankyne nas bohuzel zatim nekontaktovala, jak si to predstauje dal. Pokud by pozadala o rodicovskou dovolenou do 4 let veku ditete, jsme povinni ji vyhovet?? Jak je to pak s nastupem do prace? Jsme povinni ji drzet misto, nebo pro nas proste prestane existovat a muzeme ji dat vypoved z PP. Pokud v tom ctvrtem roce otehotni, vyplacime ji materskou dovolenou, ale jsme opet povinni ji v tomto pripade misto drzet nebo ne? Dekuji moc za odpoved, nikdo to nemuzu vycist.