Re: odpis z úroků ze stavebního spoření
****
odkazi vas na § 15 zakona o danich z prijmu...odstavec 3:
tak jak to chapu ja, tak pri "nakupu" dle odstavce 3a,b,c je nutne, byste byl vlastnikem, ale pri nakupu napr. dle 3d (splacení členského vkladu nebo vkladu právnické osobě jejím členem nebo společníkem za účelem získání práva nájmu nebo jiného užívání bytu nebo rodinného domu) staci mit trvale bydliste...... tak si zjistete, kam "pasujete"
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Zdravotní dokumentace může rozhodnout o důchodu. Jak dlouho se archivuje?
30 % nákladů dolů, ale nuda nahoru. Jak nepohřbít značku pod nánosem AI šumu
JMHZ a změny v daních z příjmů v roce 2026 a 2027
Kterými nezdanitelnými částkami si můžete snížit základ daně za rok 2025?
Finanční správa opět vyjede do obcí a pomůže s vyplněním přiznání. Kam všude přijede?
Začínající podnikatel: Základní pojmy z účetnictví
13. 3. 2006 13:52
Dobrý den,
spolu s přítelkyní jsme si koupili družstevní byt z úvěru stavebního spoření.
Každý z nás si vzal úvěr na 250 000,-
V nájemní smlouvě je jako majitelka uvedena přítelkyně z důvodu, že nájemní smlouva nemůže být na oba dva pokud nejsme manželé.
Já jsem uveden pouze jako nájemník.
Zajímalo by mě zda si můžu odepsat úroky ze stavebního spoření - mám zde již rok trvalé bydliště a užívám tento byt k trvalému bydlení.