Re: Musí s.r.o. zaměstnat odpovědnou oso
Jedná se podle mne o odpovědného zástupce pro konkretní živnost, což upravuje § 11 živ.zák.,po novele musí být odpovědný zástupce VE SMLUVNÍM VZTAHU k podnikateli(s.r.o.), tzn. že společník je ve smluvním vztahu společenskou smlouvou a nemusí být zaměstnán vůbec. Pro účtování výdajů platí pravidlo jako pro společníka, to snad poradí někdo z účto.
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Kterými nezdanitelnými částkami si můžete snížit základ daně za rok 2025?
Finanční správa opět vyjede do obcí a pomůže s vyplněním přiznání. Kam všude přijede?
Začínající podnikatel: Základní pojmy z účetnictví
OSVČ senioři letos prvně v přehledech uplatní slevu na pojistném. Víme, jak na to
Chování na pracáku má svá pravidla. Porušit je ale může i úřad sám
Zaměstnanci mají poslední šanci vyhnout se daňovému přiznání
16. 3. 2006 9:26
Máme s.r.o., oba jsme 50 % společníci, oba jsme jednatelé a jeden je zapsán jako odpovědná osoba. Podle živnostenského zákona vyplývá, že odpovědná osoba musí být v pracovně právním vztahu se společností. Postačí zaměstnání na základě dohody o pracovní činnosti? Lze u dohody o pracovní činnosti daňově uplatňovat cestovní výdaje?