Re: Daň z příjmu komerčního objektu
-----------------------------------
Dobrý den, děkuji za odpověd. Nemovitost prodávám za 4 000 000, zástava na objekt je 2 100 000, 3% daň z prodeje (4 500 000 odhad) a 32% daň z příjmu. Pouze odečet z celkové částky je cca 1 300 000. Takže celková daň bude z 1 800 000 + další dluhy které musím zaplatit.
Re: Daň z příjmu komerčního objektu
*** Zapomínáte, že proti tomu příjmu je výdajem pořizovací nebo zůstatková cena ***
Re: Daň z příjmu komerčního objektu
daň z převodu nemovitosti (ta 3%) je splatná do konce třetího měsíce následujícího po měsíci, v němž byl proveden zápis v katastru nemovitostí. Takže pokud prodáte v březnu, zápis v katastru v březnu, daň jste povinna zaplatit do konce června. Daň z příjmu pak až další rok v březnu. Jiné daně se z prodeje neplatí
Re: Daň z příjmu komerčního objektu
***.....a za další: pokud prodáváte se ziskem, zdaňujete jen zisk, pokud si dáte pozor, aby Vám kupující zaplatil, pak na daně budete mít. A pokud je tento prodej součástí DP, kde máte třeba "jinou ztrátu", tak se to vykompenzuje. Měla byste informace doplnit... ***
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Stát zveřejnil maximální ceny paliv. Od zítřka nesmí pumpy zdražit nad limit
Finanční správa začíná vracet peníze. Podívejte se, kdy vám dorazí
Firmy narážejí v novém hlášení. Kvůli těmto chybám jim systém vrací podání
Historie čerpacích stanic: Víte, že než vznikly, prodávalo se palivo v lékárnách?
Další vysoká pokuta za švarcsystém, po programátorech si úřady vyšláply na kadeřnice
Konec drahého tankování? Vláda zavádí stropy a zlevňuje naftu
17. 3. 2006 12:19
Dobrý den, chtěla bych se zeptat na nejlepší podmínky pro prodej komerčního objektu, který nevlastním více jak 5 let, a jsem nucena odvést daň z příjmu, řádové několikaset tisíc korun. Což mne vystaví při prodeji dluhu.