Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Kterými nezdanitelnými částkami si můžete snížit základ daně za rok 2025?
Finanční správa opět vyjede do obcí a pomůže s vyplněním přiznání. Kam všude přijede?
Začínající podnikatel: Základní pojmy z účetnictví
OSVČ senioři letos prvně v přehledech uplatní slevu na pojistném. Víme, jak na to
Chování na pracáku má svá pravidla. Porušit je ale může i úřad sám
Zaměstnanci mají poslední šanci vyhnout se daňovému přiznání
28. 3. 2006 9:38
Dobrý den, peněžitou pomoc v mateřství budu vyplácet poprvé a a tak prosím o radu, abych něco nepomotala:
1) HPP: Zaměstnankyně je v pracovním poměru od 1/2/2006. Předpokládaný porod je v 9/2006. I když zaměstnankyně bude v tomto prac.poměru nemocensky pojištěna méně než 270 dnů (ode dne nástupu do dne porodu), může zbývající počet dnů (do celkových 270 dnů) doložit evidencí na úřadu práce, kde byla vedena před nástupem do tohoto pracovního poměru?
2) VPP: Tato zaměstnankyně má zároveň uzavřen i vedlejší pracovní poměr, ve kterém také nenasbírá celých 270 dnů účasti na nemocenském pojištění. Aby mohla čerpat peněžitou pomoc v mateřství i z tohoto vedlejšího pracovního poměru, může zbývající dny doložit pracovním poměrem u jiné organizace, který trval ještě před evidencí na úřadu práce a spadá do dvou let před porodem?
Velice děkuji za radu