Re: DPH a zálohové faktury- Prosím!!!
Plátce daně jsem od 112/05. Děkuji za odpověď, ale moc mi nepomohla. Já prostě nevím jak to mám vyúčtovat v daňové evidenci , jestli v plné výši, t.j. 1509,8 a nebo jen poměrnou část z toho doúčtování t.j ze 4020 ,-. Pokud tam dám celou částku, nesedí mi výpočet a vyhazuje to chybu !! S tím si nevím rady :-(((
Re: DPH a zálohové faktury- Prosím!!!
Možná tomu začínám rozumět, mám napsat hned na vstupu tu částku navýšenou o ty zálohy a v tom případě mi to bude sedět, ano ?
Re: DPH a zálohové faktury- Prosím!!!
Nevím v jakém programu pracujete, ale tu fakturu zaúčtujete v plné výši, aby ZD a daň byla celkem 7944,- Kč a od toho odečtete tu zaplacenou zálohu. V mém programu je tam speciálně "záloha". Takže k úhradě bude faktura ponížená o tu zaplacenou zálohu a DPH bude uplatněné celé.
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Aktualizujeme další formuláře pro daňové povinnosti
Pozor na sváteční nákupy, v tyto dny budou obchody zavřené
Kdo bude mít v roce 2026 nárok na předčasný důchod?
Ten umí to a ten zas tohle. Připomeňte si příběhy šikovných podnikatelů za rok 2025
10 nejvtipnějších vánočních reklam všech dob
Situace, kdy nemusí OSVČ platit zálohy na sociální pojištění
9. 4. 2006 10:30
Dobrý den, vypisuji DPH za 1q a zaskočila mě faktura - zálohy jsou vyplacenyv roce 2005 bez uplatnění DPH. Nyní mi přišlo vyúčtování za celý rok a na ní bylo připsáno DPH z celkově uhrazené částky i z minulého roku. Napíši přesněji :Faktura zálohově v roce 2005/ 3 924,-
Doplatek 8.3.06 4020, + 1509,8 DPH z částky celkové t.j 7944.
Když to hodím do přiznání DPH vyhodí mi to chybu zhruba asi o 700,- Jsem nový plátce a nevím si s tím rady. Může mi prosím někdo pomoci !
Děkuji Renata