Re: Nepřetržitý provoz
Pokud nemáte v pracovní smlouvě sjednanou nějakou konkrétní pracovní dobu, pak o rozvržení pracovní doby rozhoduje zaměstnavatel. Jestliže rozhodne, že je třeba zavést nepřetržitý provoz, tak podle toho rozvrhne pracovní dobu svých zaměstnanců.
A o tom, zda je to třeba, rozhoduje zaměstnavatel (popřípadě ve spolupráci s odbory, pokud tam existují), nikoli zaměstnanci. Mimochodem, kdyby tam nebyla nutnost nepřetržitého provozu, proč by jej podle Vás zaváděl? A třeba ani nejde o nepřetržitý provoz (tj. o provoz, kde nemůže být práce přerušena). Možná že jde jen o to, že je potřeba kvůli množství zakázek využít všechny dny v týdnu.
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Aktualizujeme další formuláře pro daňové povinnosti
Pozor na sváteční nákupy, v tyto dny budou obchody zavřené
Kdo bude mít v roce 2026 nárok na předčasný důchod?
Ten umí to a ten zas tohle. Připomeňte si příběhy šikovných podnikatelů za rok 2025
10 nejvtipnějších vánočních reklam všech dob
Situace, kdy nemusí OSVČ platit zálohy na sociální pojištění
6. 5. 2006 7:34
Chtěl bych se zeptat, zda zaměstnavatel může sám od sebe zavést nepřetržitý provoz, nebo zda je to někde nějak upravováno.
Pracuji ve strojírenství, kde dle mého názoru není naprosto žádná nutnost nepřetržitého provozu.