Dan z nemovitosti - Prosim specha....

  • (neregistrovaný)

    29. 5. 2006 14:42

    V lednu jsme radne podali danove priznani k dani z nemovitosti, podle stavu v katastru nemovitosti.
    Nyni jsem si pro jistotu nechala udelat opet vypis z katastru, kde jsou zapsany dalsi nemovitosti plus puvodni parcely byly precislovany s pravnim ucinkem jiz v prosinci 2005, ale zapis byl proveden az v breznu 2006.
    Mam nyni provest dodatecne priznani? Poradi mi nekdo, prosim? Vubec nevim, co s tim....

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 29. 5. 2006 15:06

      J.K. (neregistrovaný)

      Re: Dan z nemovitosti - Prosim specha...
      § 13a, odst. 7 - Byl-li podán návrh na vklad vlastnického práva do katastru nemovitostí, o kterém nebylo do 31. ledna zdaňovacího období rozhodnuto, je poplatník povinen podat daňové přiznání nejpozději do konce třetího měsíce následujícího po měsíci, v němž byl zapsán vklad práva do katastru nemovitostí. Daňové přiznání poplatník podává za zdaňovací období následující po roce, v němž vznikly právní účinky vkladu.

    • 29. 5. 2006 18:55

      Vanda (neregistrovaný)

      Re: Dan z nemovitosti - Prosim specha...
      Znamena to, ze na stejnem formulari dam opet danove priznani za rok 2006. Uvedu zde vsechny nemovitosti uvedene jiz v puvodnim priznani plus nove? Prvni zalohu jsem jiz uhradila. Zvysi se mi tedy pouze zbyle zalohy???
      Diky moc

    • 29. 5. 2006 20:06

      J.K. (neregistrovaný)

      Re: Dan z nemovitosti - Prosim specha...
      § 13a, odst.1 -..... Dojde-li ve srovnání s předchozím zdaňovacím obdobím ke změně okolností rozhodných pro vyměření daně ....., v těcho případech lze daň přiznat buď podáním daňového přiznání nebo podáním dílčího daňového přiznání. V dílčím daňovém přiznání poplatník uvede jen nastalé změny a výpočet celkové daňové povinnosti.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).