Re: Dobropis na záloh.fa s DPH
Tak hlavně že jste zálohu ještě nevrátili :-)
Rada je jednoduchá: Peníze vraťte v hotovosti proti potvrzenému dokladu ;-) Koneckonců proč by vašemu partnerovi mělo vadit, že odvede na DPH cca 80 tisíc, když na vrácené záloze dostane mnohem víc?
Mimochodem - to, že vám nechtějí potvrdit dobropis, je v tuto chvíli v pořádku. Jednak nejde o klasický dobropis, ale pouze o daňový doklad na vrácenou zálohu. A jednak vrácení zálohy neproběhlo, takže jste ještě ani platně nemohli vystavit daňový doklad na tu vrácenou zálohu.
Uvítám další názory :-)
Re: Dobropis na záloh.fa s DPH
tohle jsem taky měla, tak jsme to udělali tak, že jsme mu peníze vrátili bankovním převodem a po té jsem mu vystavila dobropis na zálohu daňovou , s datem plnění, kdy udešly peníze z našeho účtu a on pak na naši kopii potvrdil, že souhlasí a já jsem si DPH odečetla na výstupu. Snad je to dobře.
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Konec drahého tankování? Vláda zavádí stropy a zlevňuje naftu
Nová povinnost firem už běží: Registraci zaměstnanců usnadní jednoduchý dotazník
OSVČ v časové pasti: Některé musí podat přehled už do 8. dubna
ČSSZ upozorňuje: Navazující zaměstnání se nově hlásí jinak
Senioři řidiči a povinné lékařské prohlídky: Nová pravidla neplatí vždy
Říkali jim hadráři a věštili krach. Dnes patří k lídrům trhu s bytovým textilem
19. 6. 2006 9:41
Naše s.r.o. vystavila v loňském roce odběrateli zálohovou fa na materiál.Letos má jiné odběratele od nás neodebírá,tudiž chceme záloh.fa zrušit dobropisem. Ten on nechce potvrdit,neboť by musel odevzdatDPH cca 80 000,-Kč.Co s ním? Platí dobropis jen když je potvrzen?