Re: náležitosti storno faktury
*** Jen můj názor: domnívám se, že tady se jedná o opravu dle §42/1/d a v tom případě by se oprava dělala dobropisem (náležitosti §43) a neuplatňoval by se tady §49/2 (nemožnost provedení opravy). A protože si nejsem stoprocentně jistá a pokud Vás v tom ještě někdo neujistí, bylo by zřejmě jistější vrátit zálohu - to by určitě bylo dobropisem (§42/1/a) a znovu přijmout finance jako půjčku. Počkejte na ostatní.... ***
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Aktualizujeme další formuláře pro daňové povinnosti
Pozor na sváteční nákupy, v tyto dny budou obchody zavřené
Kdo bude mít v roce 2026 nárok na předčasný důchod?
Ten umí to a ten zas tohle. Připomeňte si příběhy šikovných podnikatelů za rok 2025
10 nejvtipnějších vánočních reklam všech dob
Situace, kdy nemusí OSVČ platit zálohy na sociální pojištění
4. 9. 2006 7:55
Dobrý den, mohl by mi někdo prosím poradit, jaké náležitosti by měla mít storno faktura ?
V březnu jsem vystavila zálohu - daňový doklad na přijatou platbu, odvedla jsem DPH a teď v srpnu mě bylo oznámeno, že to nebyla záloha na zboží, ale půjčka do podnikání.
Chci udělat storno faktury, ale nevím si rady s datumy - jaké má být datum vystavení a DUZP ? Musím udělat dodatečné DPH za březen, ale ty datumy na storno faktuře mi nejdou do hlavy. Děkuji za jakoukoliv odpověď.