Re: Paní Evo M., prosím o radu
Dobrý den, myslím, že tento dotaz by vám dokázal zodpovědět i kdokoliv jiný :-) Berňáku nic oznamovat nemusíte. Po ukončení roku se podávají vyúčtování k daním z příjmů ze závislé činnosti (zálohová i srážková daň, dva formuláře) - ty musíte podat, když jste se zaregistrovali. Uvedete tam nuly a berňáku bude jasno :-) Dokud budete registrovaní, budete muset každoročně podat tato vyúčtování, byť s nulami. Toť vše :-)
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Výpočet důchodu se v roce 2026 změní
Výše záloh na nemocenské pojištění, které zaplatí OSVČ v roce 2026
Špehování konkurence za pár stovek: Jak najít jejich slabiny a vytěžit z toho maximum
Mzdové účetnictví v roce 2025 aneb krátké ohlédnutí končícím rokem
Aktualizujeme další formuláře pro daňové povinnosti
Pozor na sváteční nákupy, v tyto dny budou obchody zavřené
25. 9. 2006 11:24
Od 1.10. jsme se jako s.r.o. zaregistrovali k daním, mimo jiné i k dani z příjmů ze zavislé činnosti.... Bohužel se provoz nepodařilo spustit, tudíž ani nikoho zaměstnat. Je potřeba na FÚ tuto skutečnost oznámit (že odvody za zaměstnance zatím nebudou)? Velice děkuji za odpověď.