Re: Ochranná lhůta
Klasicky ho odhlásíte ke dni 27.10..i ze ZP a SP. Na ZP ho přihlásíte s datumem 28.10 pod kodem N, až nemoc skončí, odhlásíte s kodem K. Zápočťáky neposílám. Do EL na jeden řádek napíšete klasický pracovní poměr, na druhý řádek napíšete dny nemoci do vyloučené doby, ale ted si nejsem jista, pod jakým kodem, mám pocit že ++N. Jestli nikdo neporadí, kouknu se zítra v práci.
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Venkovské obchody budou moci získat od státu až 130 tisíc korun, startuje další výzva
Bizár Schillerové: Příspěvek na zábavu bude daňově výhodnější než na prevenci rakovin
Jednotné měsíční hlášení zaměstnavatelů se týká i jednatelů společností
Stát zveřejnil maximální ceny paliv. Od zítřka nesmí pumpy zdražit nad limit
Finanční správa začíná vracet peníze. Podívejte se, kdy vám dorazí
Firmy narážejí v novém hlášení. Kvůli těmto chybám jim systém vrací podání
4. 11. 2006 12:13
Dobrý den, 27.10.06 jsme ukončili pracovní poměr ve zkušební době se zaměstnancem. On si 28.10.06 přinesl neschopenku. Prosím o radu ohledně odhlašování na OSSZ a VZP. Musím tedy udělat odhlášku na OSSZ , kde ho odhlásím 27.10.06. Vždycky k odhlášce dávám zápočtový list, tak nevím, jestli ho tam mám poslat, když hned 27.10 šel marodit.A potom pošlu odhlášku na VZP s kódem "O" a dál pošlu kód "N" od 27.10.? Trochu v tom mám zmatek. Taky nevím, jak se píše do evidenčního listu nemoc v ochranné lhůtě, to je normálně do vyloučených dob? Díky