Dobrý den,
myslíte truhlář plátce DPH ? pokud ano pak jako plátce fakturuje cenu + DPH, zde pravděpodobně 21%. Snížená sazba je pouze u rodinných bytů a sociálního bydlení.
Pokud myslíte fakturace plátce - plátce v RPDP dle §92a ( stavba a montáž ) vymezená dle CP CZA 41 -43, pokud tam není uvedeno pod Z - jako zahrnuje, tak není přenos. Pokud by jste činnost nedokázala s určitostí přesně a určitě zařadit, je výklad ten, že je přípustné bez postihu, spíše fakturovat v režimu tuzemského RPDP.
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Konec drahého tankování? Vláda zavádí stropy a zlevňuje naftu
Nová povinnost firem už běží: Registraci zaměstnanců usnadní jednoduchý dotazník
OSVČ v časové pasti: Některé musí podat přehled už do 8. dubna
ČSSZ upozorňuje: Navazující zaměstnání se nově hlásí jinak
Senioři řidiči a povinné lékařské prohlídky: Nová pravidla neplatí vždy
Říkali jim hadráři a věštili krach. Dnes patří k lídrům trhu s bytovým textilem
6. 3. 2017 14:29
Prosím o ujasnění-truhlář fakturuje opravu nábytku-opravoval u sebe na dílně pro firmu s.r.o.-plátci.Fakturuje se cena + DPH 21%? Ve specifikaci CP CZA jsem na tuto možnost nikde nenarazila.