Re: čerpání dovolené
Dobrý večer,
tuto problematiku řeší § 108 a § 109 odst. 2. ZP. Určitě by zde nemělo figurovat to, že zaměstnanec si chce dovolenou převést do dalšího roku, protože povinnost stanovit nástup dovolené má zaměstnavatel. Je možné, že jsou provozní důvody na straně zaměstnavatele, pro které neurčí čerpání ŘD, nebo prostě proto, že zaměstnavatel neurči její nástup l (není povinností zaměstnance domáhat se dovolené, když nechce), pak se postupuje dle § 109 odst. 2
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Blanku vábí hedvábí. Po nemoci našla nový směr a teď jeho kouzlo předává dál
Maximální ceny pohonných hmot ve čtvrtek klesnou, určilo ministerstvo
Venkovské obchody budou moci získat od státu až 130 tisíc korun, startuje další výzva
Bizár Schillerové: Příspěvek na zábavu bude daňově výhodnější než na prevenci rakovin
Jednotné měsíční hlášení zaměstnavatelů se týká i jednatelů společností
Stát zveřejnil maximální ceny paliv. Od zítřka nesmí pumpy zdražit nad limit
13. 11. 2006 16:29
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli je zaměstnanec povinen, vyčerpat si celou dovolenou za určitý kalendářní rok nebo zda si ji může vědomě převést do dalšího kalendářního roku. Může mu to jeho zaměstnavatel umožnit aniž by mu hrozil nějaký postih.