Re: Notebook-19.800,-Kč bez DPH -účtován
Zákon o dani z příjmů vám umožňuje dát notebook celý do nákladů hned. Podle pravidel účetnictví by bylo správné jej účetně evidovat spíš na 022 (s nějakou analytikou pro drobný majetek) a účetně odepsat dejme tomu půlku, neboť notebook budete určitě používat delší dobu než jen letos. Myslím, že berňák vám nejspíš nezpochybní ani jeden způsob, tj. můžete dát do nákladů celý nebo přes odpisy nějakou část, třeba tu polovinu.
Re: Notebook-19.800,-Kč bez DPH -účtován
Děkuji, já právě měla dilema jestli můžu dát celou částku hned do nákladů zvlášť když je nákup 31.12. (v minulém zaměstnání jsem dělala způsob účetně na 2 roky,ale v téhle firmě se to ještě nepraktikovalo nijak). Ale zkusím to risknout ;o)
Dita
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Aktualizujeme další formuláře pro daňové povinnosti
Pozor na sváteční nákupy, v tyto dny budou obchody zavřené
Kdo bude mít v roce 2026 nárok na předčasný důchod?
Ten umí to a ten zas tohle. Připomeňte si příběhy šikovných podnikatelů za rok 2025
10 nejvtipnějších vánočních reklam všech dob
Situace, kdy nemusí OSVČ platit zálohy na sociální pojištění
13. 1. 2007 23:56
Dobrý večer, prosím o názory:
Nákup notebooku za 19.800,-Kč bez DPH dne 31.12.2006 (!)-lze dát rovnou do nákladů a nebo na 022 a letos odepsat pouze polovinu? Jaké máte zkušenosti?
Díky Dita