Re: náklady FO při pronájmu
Ihned do nákladů můžete dát pouze opravy.
Hodnotu nemovitosti a jejího technického zhodnocení dáte do nákladů postupně formou odpisů.
Rozhodnout, co je oprava a co technické zhodnocení, není jednoduché. Zjednodušeně je oprava uvedení do původního stavu (oprava omítky, podlah, vnitřního vybavení atd.) při kterém se nemění parametry. Pokud dojde při úpravě ke změně parametrů (nové zateplení, zvýšení nosnosti výtahu, zvětšení okenních otvorů či jejich zazdění atd.) jedná se o technické zhodnocení.
Z oblasti nemovitostí doporučuji knihy od Dr. Skály.
Obecně o ne/přípustnosti nákladů pojednává § 24 a § 25 ZDP. Jak si tyto § vykládá MF ĆR je uvedeno v D 300.
hezký den!
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Aktualizujeme další formuláře pro daňové povinnosti
Pozor na sváteční nákupy, v tyto dny budou obchody zavřené
Kdo bude mít v roce 2026 nárok na předčasný důchod?
Ten umí to a ten zas tohle. Připomeňte si příběhy šikovných podnikatelů za rok 2025
10 nejvtipnějších vánočních reklam všech dob
Situace, kdy nemusí OSVČ platit zálohy na sociální pojištění
17. 1. 2007 22:07
dobrý den, jsem FO, která vlastní dum (splácím hypotéku). tento dům pronajímám - celý. potrebuji provest zatepleni budovy a upravu vnejsiho schodiste a sanaci.
jestlize mam prijmy z pronajmu, mohu vsechny tyto opravy dat do nakladu oproti temto prijmum?
je nejaky pokyn, ktery by upravoval, co lze a co nelze dat do nakladu?
dekuji