Hlavní navigace

Zálohová faktura v DE neplátce DPH

 • (neregistrovaný)

  23. 7. 2007 21:49

  Jsem živnostník a poprvé se mi stalo, že odběratel po mne chce před začátkem práce zálohovou fakturu na 50% okem odhadnuté celkové ceny. Mohu použít formulář Faktury-daňový doklad? A kde označit, že se jedná o zálohu? Mám samostatně očíslovat, nebo řadit mezi faktury?
  A co ostatní jako vystavení, splatnost, zdanitelné plnění? Odběratel - soukromá osoba potřebuje tento doklad-zálohu na čerpání ze stavebního spoření.
  Poraďte mi prosím, děkuji.

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 24. 7. 2007 7:35

   Zuzik (neregistrovaný)

   Re: Zálohová faktura v DE neplátce DPH
   Pokud nejste plátce DPH, tak stejně daň.doklad nesmíte vystavit vůbec na nic. Takže i na běžné faktuře šktněte nápis daň.doklad, zůstane tam jen nápis faktura.
   Pokud chcete vystavit zálohovou fakturu, pak ji můžete zařadit do dokladové řady běžných faktur a napsat, že účtujte zálohu na ... práce. Na konečné faktuře pak vyčíslíte celkovou částku za práce a odečtete přijatou zálohu.

   Pokud plátce jste, tak při vystavení faktury na zálohu škrtněte nápis daň.doklad a na fakturu napište, že se jedná o zálohou fakturu, která není daň.dokladem.

   Zuzik

  • 24. 7. 2007 10:39

   Pavel (neregistrovaný)

   Re: Zálohová faktura v DE neplátce DPH
   Aha, děkuji.
   Takže jestli jsem pochopil správně, tak na přijatou zálohu vyplním formulář Faktura a škrtnu tam v hlavičce daňový doklad.
   V textu označím, že se jedná o přijatou zálohu.
   Jen nechápu jak jste mi prosím napsala, že pokud nejsem plátce DPH, tak nemůžu daňový doklad vystavit vůbec na nic? I když vystavím klas. fakturu, tak musím nechat jen označení Faktura a v názvu daňový doklad škrtnout?
   Moc dík
   Pavel

  • 24. 7. 2007 13:19

   Zuzik (neregistrovaný)

   Re: Zálohová faktura v DE neplátce DPH
   Přesně tak to má být. Zuzik

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).