Hlavní navigace

Možnost výpovědi podle paragrafu 52 D

  • (neregistrovaný) 89.102.37.---

    27. 5. 2008 22:41

    má právo zamestnávatel perzekovat zaměstnance hrozbou výpovědi za nesmyslné nařízení ochranních prostředků ( ochranné brýle ) pokud je prokazatelné že nařízení je nesmyslné napr. zaměstnavatel považuje za ochranní bríle i dioptrické i v takovém případe kdy jsou tenké nebo úzké. zaměstnavatelem nakupované ochranné brýle jsou určite nepoužitelné na dlouhodobé nošení a nemá zabezpečené náhradní v případe poškození ??? Múže uplatnit uvedený paragraf nebo ním zastrašovat ?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 27. 5. 2008 23:19

      Jiřka (neregistrovaný) 88.101.130.---

      Re: možnost výpovědi podle paragrafu 52
      Nevím, zda jsem Vám dobře porozuměla, ale zaměstnavatel dokonce musí nařídit používání ochranných prostředků (např. používání brýlí, když hrozí nebezpečí, že by při práci mohlo něco vlétnout do oka) a musí vyžadovat plnění tohoto nařízení. Zaměstnanec je povinen ochranné pomůcky používat. Výpověď podle § 52 d je o něčem jiném, možná jste měl na mysli 52 g - ten může použít, jestliže zaměstnanec nařízení nedodržuje a byl za to napomenut.
      Nemohu posoudit, zda je ve vašem případě jeho nařízení nesmyslné.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).