Hlavní navigace

Jak správně vyfakturovat

• (neregistrovaný) 194.145.182.---

31. 10. 2008 8:44

Dobrý den, obracím se na Vás s velkou prosbou. Jsem živnostník a vždy jsem fakturoval za práci. Nyní mám ale vyfakturovat jednu zakázku a nevím si s tím pořádně rady. Prováděl jsem zakázku v Mladé Boleslavi (já jsem z Č.Budějovic). Bohužel vinou druhých živnostníků jsem byl nucet namísto 2 jízd do ML.BO jet 10x. Takže jen na cestovném jsem projezdil 5000 km + na ubytování to bylo cca 3000 Kč a já nevím, zda a jak to vyfakturovat zákazníkovi. On si to bude muset pak nějak vyřešit s druhými živnostníky, jelikož to bylo jejich vinou. A také se mi jedná o to, že jsem tam prováděl 2 druhy prací (lakýrnické a výškové práce) a jestli to mám do faktury rozepsat každé zvlášť....Děkuji moc, jste moje záchrana :-))

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 31. 10. 2008 9:07

Lenka (neregistrovaný) 77.48.34.---

Re: jak správně vyfakturovat
      Dobrý den,podle mého názoru je lepší do faktury dát text za jakou práci je fakturace.Takže bych uvedla obě práce a ke každé částku. Jinak co se týká cestovného, zda naúčtovat nebo ne.Pokud jste registrován k silniční dani a platíte, tak cestovné si naúčtovat můžete. Pokud registrovaný k silniční dani nejste, tak cestovné fakturovat nemůžete. Jedině byste musel tyto náklady připočítat k ceně za práci. Hezký den Lenka

• 31. 10. 2008 9:12

Ivan (neregistrovaný) 194.145.182.---

Re: jak správně vyfakturovat
      Silniční daň platím, takže to nebude problém. A jak doporučujete vyfakturovat cestovné - jakou sumou? Se v tom trochu neorientuji... Mám vzít např. 6 kč na km nebo jak se to vůbec počítá?

• 31. 10. 2008 9:10

Ivan (neregistrovaný) 194.145.182.---

doplnění dotazu
      ještě doplním, že jsem na zakázku spotřeboval určitý materiál, tak jestli ho mám také zahrnout do faktury nebo ho mám uvést jen do podkladu k fakturaci...

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).