Hlavní navigace

Zamotaná v účtě 343-prosím

  • (neregistrovaný)

    26. 1. 2010 17:07

    Dobrý den,už se v tom plácám několik hodin a nic.Ředitel vydal v prosinci firmě fakturu za občerstvení(50000,-) a zaplatil přes pokladnu taxi(3000,-)s tím,že si to od nich vyúčtuje.Dále vydal pro firmu fakturu za pronájem sálu(3000,-)Vše jsem rozúčtovala na zákl. a DPH.Firma zaplatila na původní fakturu 53000,-.Bylo mi řečeno,že to je za taxi a že to firma poslala dohromady.V bance jsem rozůčtovala taxi.Dnes,když jsem zjistila,že nezaplatili fakturu na pronájem sálu,mi bylo řečeno,že to je ten taxík!V bance jsem tedy přepsala 3000,- na vydanou fakturu,ale lítá mi tu rozúčtování na ten taxík.Je vlastně 2x odvedený výnos+ DPH(zákl. 2520,90 +DPH-491,10).Dodatečné DPH nechci dělat-jak to napravit tento rok?Moc prosím o rady.Chtěla jsem to řešit přes nějaký pomocný účet
    602.../602... 2520,90
    602.../343 Dph je stejné,ale ta 602!Jsem vděčná i za málo.Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 26. 1. 2010 22:59

      v.e.n.d.y.

      Re: Zamotaná v účtě 343-prosím
      Moc Vám sice nerozumím, ale pokud jste vystavila daňové doklady (vydané faktury) na 50 000,-, pak 3 000,- za taxi a 3 000,- za pronájem, pak DPH odvedete z nich a je v tuto chvíli jedno, jestli to je či není zaplacené od odběratele ne? Pokud něco odběratel nezaplati, zůstane to viset na pohledávkách a budete to vymáhat třeba v roce 2010.Ale s DPH už to nemá nic společného....l

    • 27. 1. 2010 12:19

      pasiv (neregistrovaný)

      Re: Zamotaná v účtě 343-prosím
      Paní Vendy,asi jsem to vysvětlila špatně.Ředitel vydal 2 faktury(občerstvení a pronájem sálu)Když firma zaplatila větší částku,než za jednu fakturu,bylo mi řečeno,že to je za taxík,který měli zaplatit.Protože jsem něměla žádnou fakturu na taxík,udělala jsem zjednodušení přímo v bance,kde jsem částky rozepsala a zataxík jsem vytvořila zákl.a DPH.Včera při dotazu na fakturu,která jěště nebyla zaplacená(pronájem sálu)mi řekli,že to je ten taxík,že firma to tak chtěla napsat.Tady je chyba v komunikaci a já to musím napravit.Jednoduše by to bylo formou dodatečného DPH,ale k vůli 490,- Kč se mi do toho moc nechce.Na opravu výnosů je čas,ale když je pokrátím,zůstane mi viset to DPH.Co když to zaúčtuji na 315/343 a v lednu to v ID přeúčtuji mínusem a tím si snížím odvodDPH za 1.Q.Jde to?Děkuji za trpělivost.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).