Hlavní navigace

Režijní výdaje v EU a DPH

  • (neregistrovaný)

    2. 6. 2010 21:10

    prosím o radu: když kupuji (jsem plátce DPH) cokoli za hotové v EU /PHM, katalog na veletrhu,parkovné, ubytování/ , nenárokuji si jejich daň zpět, musím to systémem reverse charge nebo jinak uvést v našem přiznání k DPH? Díky za odpověď

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 2. 6. 2010 21:17

      v.e.n.d.y.

      Re: režijní výdaje v EU a DPH
      Ne, přepočtete kurzem, který používáte a celé i s jejich daní zaúčtujete do nákladů. Jediná možnost je požádat v příslušném státě o vrácení jejich DPH...(zkusila jsem přes advokátní kancelář a trvalo to rok, zaplatila jsem poplatky advokátní kanceláři a moc mi toho nezbylo, takže asi záleží na výši daně, o kterou usilujete)

    • 2. 6. 2010 21:22

      bobesak (neregistrovaný)

      Re: režijní výdaje v EU a DPH
      Děkuji, určitě to nechceme vracet,šlo mi o to,jestli to nemusí plusem a mínusem být v našem DPH jako klasický nákup z EU na fakturu,kde DPH dodavatel neúčtuje nebo jestli z toho nákupu v EU nemusím DPH u nás přiznat,ale nemám nárok na její odpočet.

    • 2. 6. 2010 21:47

      Jana N. (neregistrovaný)

      Re: režijní výdaje v EU a DPH
      Ráda bych se zeptala v případě, že pořídíme zboží, které nám omylem jako plátci daně bylo prodáno s daní, faktura nebude opravena v ceně bez daně, ani dph nárokováno zpět, zboží dovezeno z EU do ČR, ani v tomto případě "pořízení zboží" ač s daní , nemusíme provést samozdanění v našem přznání ? děkuji

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).