Hlavní navigace

Refakturace veletrhu ve Španělsku

  • (neregistrovaný) 88.146.134.---

    4. 10. 2010 21:26

    Dobrý den,

    prosím o radu ohledně fakturace části nákladů na
    veletrhy.

    Naše firma se zúčastnila veletrhu ve Španělsku (faktura od dodavatele vč. španělské DPH).

    Potřebujeme část nákladů spojených s výstavou
    (pře)vyfakturovat našim co-exhibotorům (spoluvýstavci v ČR).
    Fakturovat budu tedy bez DPH, ale nejsem si jistá, zda mi
    nevznikne povinnost registrovat se k DPH ve Španělsku? Místo plnění je Španělsko a domnívám se, že registrovat ve Španělsku by jsme se měli jako poskytovatel služby (pouze tuším u Německa je to povinnost příjemce služby).

    V případě Španělska - fakturovat částku podílu vč.
    jejich DPH nebo fakturovat částku bez jejich DPH - po
    skončení roku 2010 budeme žádat ve Španělsku o vratku
    DPH.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 5. 10. 2010 8:58

      Jana N. (neregistrovaný) 195.5.186.---

      Re: Refakturace veletrhu ve Španělsku
      >Dobrý den,
      >
      >prosím o radu ohledně fakturace části nákladů na
      >veletrhy.
      >
      >Naše firma se zúčastnila veletrhu ve Španělsku
      >(faktura od dodavatele vč. španělské DPH).
      >
      >Potřebujeme část nákladů spojených s výstavou
      >(pře)vyfakturovat našim co-exhibotorům (spoluvýstavci
      >v ČR).
      >Fakturovat budu tedy bez DPH, ale nejsem si jistá, zda
      >mi
      >nevznikne povinnost registrovat se k DPH ve Španělsku?
      >Místo plnění je Španělsko a domnívám se, že
      >registrovat ve Španělsku by jsme se měli jako poskytovatel
      >služby (pouze tuším u Německa je to povinnost příjemce
      >služby).
      >
      >V případě Španělska - fakturovat částku podílu vč.
      >jejich DPH nebo fakturovat částku bez jejich DPH - po
      >
      >skončení roku 2010 budeme žádat ve Španělsku o vratku
      >
      >DPH.
      >
      dle § 1010b) je místo plnění tam, kde se výstava koná.
      jejich fakturu s dph máte správně, zaplatíte s daní a celé do nákladů, mimo vaše přiznání k dph.
      Při přefakturaci do ČR se místo plnění nemění, stále tam,
      fakturujete bez daně do ř. 25 a ne do souhrnného hlášení
      >

    • 5. 10. 2010 13:08

      talpi (neregistrovaný) 213.226.230.---

      Re: Refakturace veletrhu ve Španělsku
      Nebudete vědět jakým způsobem řešit:
      Poskytujeme dodání a montáž elektroinstalace na dřevařských linkách - montáž proběhla na lince v Rusku. Fakturovat budeme Německé firmě s německým DIČ. Ale jak v daňovém přiznání k DPH???
      Fakturu vystavím Německé firmě bez DPH a do přiznání DPH uvedu toto plnění do řádku 25 a bez souhrnného hlášení?
      Moc děkuji za informaci. Jedná se o montáž na dřevařské lince - takže na věci movité.
      Díky

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).