Re: zvýhodnění na dítě- poradíte
Dobrý den,
máte pravdu - může si uplatňovat zvýhodnění na dítě (když má na to nárok) a také nemusí - stačí doklad ze září. Promítnete mu ten neuplatněný nárok z února až v příštím roce, kdy budete dělat roční zůčtování daní za rok 2012 - dostane to zpět!
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Maximální ceny pohonných hmot na víkend vzrostou, určilo ministerstvo
S vyplněním daňového přiznání pomůže AI, nástroj je zatím dostupný jen zaměstnancům
Ztracená data, anglické chyby a infolinky na zhroucení. Start JMHZ provází chaos
Provoz EET 2.0 má stát až 600 milionů korun ročně
Strop cen benzinu a nafty výrazně klesl
Změny v důchodech přinesou nové valorizace a příplatky za vyšší věk
21. 3. 2012 22:32
Dobrý den prosím poradíte?
Rozvedený otec ( děti svěřeny do péče).
Uplatnoval zvýhodnění na dítě VŠ (+pracuje)- potvrz. ze září 2011 mám. Na škol. rok 2011-2012
Protože pán špatně pochopil synovo prohlášení ( že nechodí do školy), myslel, že přerušil studium ( není studentem) zapsal změnu do prohlášení (jen, že neuplatnuje zvýhodnění) a za únor 2012 jsem mu neuplatnila zvýhodnění. Ted by chtěl znovu uplatnit od března 2012.
Mám oskenované potvrzení ze školy ( po e-mailu), že je stále studentem a datumy od září 2011 do června 2012- datováno 15.3.2012.
Prosím poradíte?
Potřebuji originál toho potvrzení ( museli by si vyžádat- bylo posláno jen e-mailem?
Nebo mi stačí to ze září 2011, když se nic nezměnilo- a mohlo být uplatnováno celý rok. Stačí když si k tomu přiložím tu kopii - jen pro vysvětlení ( případné kontrole Fú -proč nebylo uplatnováno? -nebo si založit jen k zaměstnanci do os. složky ?- on si vlastně může uplatnovat jak chce a nepatlat se v tom?).
Jak by jste prosím - vy zkušenější řešili?
A vypořádám až v RZD 2012, že ?
Děkuji MF