FO paušál 5000

  • (neregistrovaný)

    23. 3. 2012 22:52

    Který radek v dan.priznaní FO paušal 5000,-/mesicne.
    Díky
    J.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 23. 3. 2012 23:39

      Zdenka01 (neregistrovaný)

      Re: FO paušál 5000
      U poplatníků, kteří vedou daňovou evidenci podle § 7b zákona o daních příjmů, nebo u poplatníků s příjmy z pronájmu, kteří vedou záznamy podle § 9 odst. 6 zákona o daních příjmů
      Při splnění podmínek stanovených v § 24 odst. 2 písm. zt) zákona o daních z příjmů, budou uplatněné paušální výdaje na dopravu silničním motorovým vozidlem vykázány v souhrnné částce:

      na řádku č. 102 Přílohy č. 1 přiznání DPFO – v případě příjmů z podnikání a z jiné samostatné výdělečné činnosti (§ 7 zákona o daních příjmů),
      na řádku č. 202 Přílohy č. 2 přiznání DPFO – v případě příjmů z pronájmu (§ 9 zákona o daních příjmů),

      a to bez daňově neúčinných výdajů vymezených v § 25 odst. 1 písm. x) zákona o daních z příjmů, vynaložených v souvislosti s užíváním silničního motorového vozidla, u kterého je uplatněn paušál.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).