SVČ vedlejší

  • (neregistrovaný)

    5. 4. 2012 19:07

    Dobrý den, prosím, OSVČ, která je zároveň zaměstnaná, a ze zaměstnání má každý měsíc příjem, který zakládá účast na pojištění, ale menší než 8 tis., posuzuje se přesto jako vedlejší?
    Volala mi totiž pracovnice ze Sociálky, že mám přehled špatně, protože jsem uvedla, že jsem OSVČ hlavní. Domnívala jsem se, že mzda musí být min. těch 8 tis., aby mohla být činnost OSVČ posouzena jako vedlejší.
    Asi jsem to pochopila špatně?
    Děkuji za odpověď.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 5. 4. 2012 19:45

      Líba (neregistrovaný)

      Re: SVČ vedlejší
      Myslím, že byla změna a na výši příjmu už nezáleží. Pokud máte celý rok zaměstnání a nejste jako OSVČ přihlášená k nemocenskému pojištění, tak jaste OSVČ vedlejší.

    • 6. 4. 2012 8:23

      nat (neregistrovaný)

      Re: SVČ vedlejší
      Ano, souhlasím. Pokud se přihlásíte k nemoc.pojištění OSVČ, tak se automaticky považujete za OSVČ hlavní a musíte platit i důchod.pojištění bez ohledu na výši příjmů z OSVČ.

    • 6. 4. 2012 16:17

      Bary (neregistrovaný)

      Re: SVČ vedlejší
      Ano, o tomto vím, že v případě přihlášení k nemoc.pojištění se výdělečná činnost stává hlavní. Já měla na mysli tu výši příjmu ze závislé činnosti, že musí být odvedeno z min.mzdy, aby činnost ze SVČ mohla být vedlejší.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).