Re: nemocenská
děkuji,takže je úplně jedno kdy v následujícím měsíci člověk onemocní? i pokud by nemoc trvala déle jak 21 dní, a pak platila nemocenskou OSSZ, tak vychází vždy z předcházejícího nebo předcházejících měsíců, před měsícem,kdy nastala neschopnost?
jako, že na průměr na nemocenskou to nemá vliv?
Re: nemocenská
Ale pro náhradu od zaměstnavatele to není vždy tak úplně jedno, protože náhrada se vždy počítá z aktuálního průměru. Takže když onemocníte např. 20.6., bude se červnová náhrada počítat z průměru, který platil ve 2. čtvrtletí a červencová z průměru, platného ve 3. čtvrtletí. Ve Vašem případě je ale jedno.
Re: nemocenská
my si asi nerozumíme - je jedno, který den v určitém měsíci nemoc začne - zda 1.května nebo 10.května nebo 20.května nebo 31.května - kterýkoli den v měsíci je výpočet pro výši denní náhrady i pro výši denní nemocenské dávky stejný. Liší se měsíc od měsíce (u nem.dávek) a čtvrtletí od čtvrtletí od čtvrtletí (u náhrad), ale ne v jednom měsíci.
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Aktualizujeme další formuláře pro daňové povinnosti
Pozor na sváteční nákupy, v tyto dny budou obchody zavřené
Kdo bude mít v roce 2026 nárok na předčasný důchod?
Ten umí to a ten zas tohle. Připomeňte si příběhy šikovných podnikatelů za rok 2025
10 nejvtipnějších vánočních reklam všech dob
Situace, kdy nemusí OSVČ platit zálohy na sociální pojištění
25. 5. 2012 11:53
dobrý den, 1.4. jsem nastoupila do práce a od 1.5. jsem na neschopence....chci se jen zeptat, počítal by se průměr na nemocesnkou jinak, kdybych byla na nemocenské až od 10.5.? děkuji