Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Nová sleva na sociálním pojistném v roce 2026
Konec roku rozhoduje: Špatně načasovaná platba daně či pojistného vyjde draho
Více než 1100 korun za to, že vám dají důchod. Přitom nemusíte platit nic
Od sedel po originální brýle. Přinášíme 10 zajímavých příběhů podnikatelů za rok 2025
Velký manuál k paušální dani OSVČ pro rok 2026
Výpočet důchodu se v roce 2026 změní
15. 11. 2012 22:11
Firma A (OSVČ - DE) podniká nákupem, opravou a prodejem aut a odtahovou službou. V 1/2012 pořídila jako zboží na sklad nákladní automobil - avii. V 9/2012 se sloučila ještě s jedním OSVČ (firma B) a založili sdružení (firma C) a tuto avii převedli ze skladu zboží do majetku firmy C - jako služební auto k podnikání (vklad do sdružení). Může platit silniční daň až od 9/2012, kdy převedla avii do majetku firmy C nebo musí již od 1/2012 i když byla pouze zbožím?
Avie je zapsaná již od 1/2012 v TP na firmu A, tak nevím, jestli je zápis v TP rozhodující pro určení zda vést jako majetek a zboží na skladě bylo vedeno špatně.