Hlavní navigace

Fakturace zahr. osobě reg. k dani v ČR

• (neregistrovaný) 90.182.157.---

17. 4. 2013 9:19

Dobrý den,
    mám prosím dotázek. Fakturujeme zahraničnímu odběrateli registrovanému k dani v ČR zboží. Příjemce zboží je v Čechách. Jemu pak ale zboží přefakturuje náš výše zmíněný odběratel. Zboží vlastně ani nepřekročí hranice.
    Vystavili jsme špatně fakturu, kde byla nulová DPH. Obchodníci mi totiž daň rozepsali do textu, což je sice pěkné, ale mne se to z textu faktury opravdu do přiznání nedostane. Předpokládám, že by mělo být DPH 21 %, když má odběratel CZ dič a řeším co teď. Toto bylo už v lednu. Jestli si teď mám ještě do března původní fakturu stornovat a vytvořit novou, kde už bude sazba DPH uvedena, nebo to DPH nějak zaúčtovat pomocí interňáku. A pak si nejsem jistá zda tato fakturace spadá do souhrnného hlášení když zboží vlastně ani nepřekročilo hranice. Případně na který řádek v přiznání? Původní faktura byla v ř. 20, který je i součástí souhrnného hlášení. A můžu to udělat takto v březnu, aniž bych podávala dodatečné přiznání za leden?
    Moc moc díky
    Míla

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 17. 4. 2013 9:22

alli (neregistrovaný) 88.81.82.---

Re: Fakturace zahr. osobě reg. k dani v
      měla byste podat dodatečné přiznání a následné SH za leden (nepatří do SH), uvést s DPH do ř. 1

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).