Hlavní navigace

Poskytnutí služeb DE plátci

  • (neregistrovaný) 109.81.197.---

    17. 4. 2013 15:15

    Dobrý den, OSVČ, plátce DPH, poradenská a konzultační činnost, zpracování odborných studií a posudků. Tuto činnost poskytuje pouze německému pláci DPH. Mé otázky:

    a) faktura vystavená bude bez DPH, daň odvede DE firma - v daňovém přiznání uvedu na ř.21 ?
    b) v souhrnném hlášení uvedu pod kódem 3 ?
    c) nárok na odpočet DPH má v plné výši (telefon,drobné nákupy)?

    Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 17. 4. 2013 20:30

      MichK (neregistrovaný) 37.221.248.---

      Re: Poskytnutí služeb DE plátci
      Jen ještě, ke kterému dni použiji přepočet na Kč, kurzem k datu vystavení nebo DUZP?

    • 18. 4. 2013 7:04

      alli (neregistrovaný) 88.81.82.---

      Re: Poskytnutí služeb DE plátci
      pro DPH k DUZP nebo ke dni přijetí platby podle toho, který den je dříve - viz §24a ZDPH
      do účta ke dni vystavení faktury - viz ČÚS č. 1 bod 2.4.3.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).