Hlavní navigace

Sleva na dítě DP 2013/paušální výdaje

  • (neregistrovaný) 194.213.48.---

    17. 1. 2014 13:42

    Dobrý den, prosím ještě upřesnění k uplatnění slev na děti a uplatněním paušálních výdajů. Postup znám, jsem zaměstnanec-hlavní příjem i OSVČ a také pronajímám byt. Pronájem uplatnuji 30% paušálními výdaji a podnikání 60%. Pro zjištění zda mohu uplatnit slevu na děti použiji porovnání příjmů ze zaměstnání a z podnikání nebo započítávám i §9 příjmy z pronájmu tzn všechny základy daně? Tzn. například příjmy ze zaměstnání 300, příjmy z podnikání po odpočtu paušálních výdajů 100 a příjmy z pronájmu po odpočtu paušálních výdajů 150. Sečtu tedy 300+100+150=550, dále 550:2= 275, výdaje procentem tedy jak z §7 tak i §9 jsou 250 takže slevu na dani na dítě uplatnit mohu. Děkuji za případné potvrzení, že i ten §9 tam spadá.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).