Hlavní navigace

OT-názory-povinná certifikace mzdovek?

 • (neregistrovaný) 89.24.108.---

  27. 8. 2014 13:53

  Dobré odpoledne,
  v souvislosti s tím, co tady na foru v minulosti i dnes padlo zajímavých dotazů na naprosto triviální záležitosti (samozřejmě z mého pohledu triviální), napadá mě už nějakou dobu, jestli by nebylo účelné zavést povinnou certifikaci mzdových účetních. Něco jako zkoušky auditorů - ale jen z pohledu mzdové problematiky. Aby zpracování mezd z pohledu pojistného a daní bylo zárukou správnosti a nedělal to s prominutím každý, kdo zrovna ráno cestou tramvají do práce zahlédl v knihkupectví knížku o mzdách ...
  Prosím, neberte si to nikdo osobně, je tady na foru spousta skvělých lidí, kteří umí poradit a já sama určitě nemám 100% znalosti. Rozhodně jsem nikdy neuvažovala nad tím, že by certifikace měla mzdovkám přinést finanční výhody (i když ani to by samozřejmě nebylo špatné), jde mi o zcela jinou věc - přece není donekonečna možné, aby v situaci, kdy mzdovka nejen v případě ročního zúčtování daně (a to nemluvím o II. pilíři) fakticky supluje Finanční úřad a odpovídá za správnost výpočtu daně, zkrátka aby padla v diskusi věta "zaměstnanci podepsali růžové prohlášení, že neuplatňují slevu, tudíž jsme jim strhávali srážkovou daň"!!!
  Pokud máte chuť se jakkoli vyjádřit, prosím, do toho. A klidně mě i ukamenujte, ale tohle mě fakt nadzvedlo a potřebovala jsem se z toho vypsat. :-)
  Hezký den všem.

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 27. 8. 2014 14:00

   v.e.n.d.y.

   Re: OT-názory-povinná certifikace mzdove
   Kdysi byl pokus o Certifikaci účetních jako takových, dokonce se mluvilo,že bez ní nebude možné dělat hlavní účetní v auditovaných firmách. Vrhla jsem se do toho, stálo mě to 75 tisíc (kurzy, zkoušky, poplatky) a nakonec jsem nemohla najít práci, protože účtují děvčata s rekvalifikačním kurzem pořádaným úřadem práce a za pár korun. Stále pan podnikatel kouká na cenu a ne kvalitu..

  • 27. 8. 2014 14:06

   sonka1 (neregistrovaný) 212.24.139.---

   Re: OT-názory-povinná certifikace mzdove
   a všichni budeme všechno umět a budeme se všichni mít dobře a bude tu takový socialismus...nechte to na majitelích firem, pár pokutiček, neviděla bych to tak dramaticky.

  • 27. 8. 2014 14:17

   all (neregistrovaný) 46.227.168.---

   Re: OT-názory-povinná certifikace mzdove
   No to je sice hezké, že zaměstnavatel , pokud na to přijde kontrola zaplatí pár pokutiček, ale co ti zaměstnanci , které se třeba povede mzdové připravit o peníze ? Ti se domohou kde, když o výpočtu mzdy nic neví a tedy ani neví, že byli na mzdě kráceni ?
   Mě také neskutečně vytáčí stále stejné dotazy na základní věci. A ještě víc to, že většinou mě diskutující sprdnou a chlácholí toho, co je za tu práci placen a přitom tvrdí, že se ji teprve učí. Taky neznám všechno, ale ty základní věci by snad měl znát každý, kdo jde tu práci dělat.

  • 27. 8. 2014 14:29

   mirka..p (neregistrovaný) 77.78.85.---

   Re: OT-názory-povinná certifikace mzdove
   Já jsem tak na půl cesty. Sama dobře vím, že toho spoustu nevím.... Tak nějak vím aktuálně jenom to, co potřebuji ke své práci, zbytek vypouštím a nastuduji až budu potřebovat....případně se zeptám.
   Ale taky mě občas velice udivuje neznalost základních věcí u některých tazatelů zde, kteří tvrdí, že se účtováním (mzdami) živí.....
   Takže by bylo fajn, kdyby musela účetní být aspoň trochu znalá věci, ale zase chápu, že je velmi těžké vymyslet nějaký objektivní systém.

  • 27. 8. 2014 14:35

   Káťa (neregistrovaný) 90.176.165.---

   Re: OT-názory-povinná certifikace mzdove
   Myslím, že paní Ivě určitě nejde o faktickou certifikaci a chápu její reakci na "růžové prohlášení". Na druhou stranu někteří Češi už jsou zkrátka takoví, když mohou mít něco zadarmo, tak se ani neobtěžují si informaci sami hledat, natož pak někde za správnou informaci zaplatit a raději hned položí stupidní dotaz. Co s tím naděláme? Přeji pěkný den

  • 27. 8. 2014 14:38

   alen1 (neregistrovaný) 91.228.45.---

   Re: OT-názory-povinná certifikace mzdove
   All mluvíte mi z duše.
   Co vidím občas v terénu je k pláči.
   Občas mám pocit, že nejdůležitější kvalifikací - je být známý někoho.
   Pak to tak vypadá.
   Ale pro povinnou certifikaci nejsem.
   Stejně si tam majitel dá koho chce.

  • 27. 8. 2014 14:43

   iva. (neregistrovaný) 89.24.108.---

   Re: OT-názory-povinná certifikace mzdove
   Ano, jde mi přesně o tohle - kde se domůžou nápravy ti "obyčejní" jako je například moje maminka, kdybych já o mzdách nic nevěděla?
   Nejde mi o "papír" - o "řidičák na mzdy" :-) - ale KAŽDOU práci by měl dělat někdo, kdo zná alespoň základní pravidla.
   Fakt bych nechtěla jezdit autobusem s řidičem, který nezná přednost zprava nebo se nechat operovat od doktora, který zrovna chyběl, když se na medicíně probíral slepák.

  • 27. 8. 2014 14:53

   Kara (neregistrovaný) 95.82.152.---

   Re: OT-názory-povinná certifikace mzdove
   No, víte, ono je to trochu jinak. Autobusem může vozit zákazníky jen ten, kdo má řidičák na autobus. Vy ten řidičák mít nemusíte. Operovat může jen ten, kdo vystudoval medicínu. Vy ty medicínské znalosti mít nemusíte. Ale co se týká zákonů - ty platí pro všechny, i pro ty "obyčejné" lidi. Jasně, zákony jsou složité, takže účtuje ten, kdo se v nich orientuje. Když účtuje někdo, kdo se v nich neorientuje, pak má firma problém. On má sice blbě výplatu ten "obyčejný" zaměstnanec, ale vše je stavěno tak, že on má zákon také znát a může si mzdu překontrolovat.

  • 27. 8. 2014 14:58

   all (neregistrovaný) 46.227.168.---

   Re: OT-názory-povinná certifikace mzdove
   Takže jinými slovy - kdo má na práci papír, ten to musí znát, kdo nemá - nemusí.
   Všude to tak ovšem není, ledakde požadují určité vzdělání, třeba střední škollu ekonomickou, takže mzdová by měla , dle vás, přejít do kategorie s papírem, tudíž si za práci zodpovídat.
   Vy si taky těžko zkontrolujete, jestli vám řemeslník namíchal správný poměr vápna, písku atd ?

  • 27. 8. 2014 15:24

   Kara (neregistrovaný) 95.82.152.---

   Re: OT-názory-povinná certifikace mzdove
   Nene, Vy jste mě špatně pochopila. Psala jsem, že jsou profese, které mohou být vykonávány jen po absolvování určené školy a je určeno, jaké musí mít osvědčení. Když si pozvu zedníka, tak je mi jedno, jestli se vyučil zedníkem nebo jestli to je umí. A není určeno, že nahodit zeď mi může jen ten, kdo se vyučil zedníkem. Ale když mi ji na základě smlouvy nahodí blbě, mám možnost vyžadovat opravu nebo na základě toho mu nezaplatit apod. Taky si tu zeď můžu nahodit sama, že.
   Když si toho zedníka najme nebo zaměstná firma, tak ta odpovídá za to, že se zeď neoloupe nebo nespadne. Takže je na firmě, jak si prověřuje kvalifikovanost svého zaměstnance.
   Zrovna tak když firma zaměstná mzdovku, zajímá se o to, zda už mzdovku dělala. Když zaměstná účetní, které jen přihodí mzdy pár zaměstnanců, tak se zajímá, jestli zná trochu účto. Anebo si může vzít na to vyučenou prodavačku. Je to na firmě, protože za účetnictví odpovídá ona - ta firma. Ta účetní pracuje pro firmu, ne pro ty zaměstnance, kterým mzdu počítá. Ty zákony, kterými se při výpočtu mzdy musí řídit, jsou přístupné pro všechny, není to tak, že je musí znát jen ta mzdovka a ta se ze svých případných chyb zodpovídá zaměstnancům.
   Závěr: Určit, že mzdy může zpracovávat jen ten, kdo na to má nějakou školu a certifikát (podobně jako je určeno, že lékaře může dělat jen ten, kdo vystudoval medicínu) je podle mě nesmysl.
   Vy jako "obyčejný" člověk nemůžete překontrolovat, jestli Vám doktor vyřízl slepák dobře. Ale můžete i jako "obyčejný" člověk překontrolovat svůj výplatní lístek.

  • 27. 8. 2014 16:04

   Lenka F. (neregistrovaný) 90.178.39.---

   Re: OT-názory-povinná certifikace mzdove
   Ono i s těmi, kdo absolvovali "jen" kurzy, je to různé, je to hlavně v člověku samotném. Např. moje kolegyně - také absolvovala jen kurz účetnictví, nemá SŠ odborné vzdělání, ale šla do toho proto, že se o účetnictví zajímala a od začátku se snažila dělat to správně a do hloubky. A výsledek - teď ona radí paní, která jí z počátku jejího podnikání dělala garanta. A např. mzdy do hloubky nezná, ale když nějaký z jejích soukromých klientů někoho zaměstná, tak se na cokoliv co si není jistá ptá mě (základní věci kolem daní a pojištění ví, jde spíš už jen o speciality, teď např. okolo MD).

  • 27. 8. 2014 19:33

   Katka2 (neregistrovaný) 89.24.105.---

   Re: OT-názory-povinná certifikace mzdove
   Ta účetní pracuje pro firmu, ne pro
   >ty zaměstnance, kterým mzdu počítá. Ty zákony, kterými
   >se při výpočtu mzdy musí řídit, jsou přístupné pro
   >všechny, není to tak, že je musí znát jen ta mzdovka a ta
   >se ze svých případných chyb zodpovídá zaměstnancům.
   >Závěr: Určit, že mzdy může zpracovávat jen ten, kdo na
   >to má nějakou školu a certifikát (podobně jako je
   >určeno, že lékaře může dělat jen ten, kdo vystudoval
   >medicínu) je podle mě nesmysl.
   >Vy jako "obyčejný" člověk nemůžete překontrolovat,
   >jestli Vám doktor vyřízl slepák dobře. Ale můžete i jako
   >"obyčejný" člověk překontrolovat svůj výplatní lístek.
   Nějak pořád nedokážu pochopit, že zam-nec, pro kterého je zaměstnání jediným zdrojem příjmů, tedy obživy, tedy na správnosti smlouvy a výplaty závisí jeho život, tak tenhle člověk není schopen a ochoten si přečíst pár odstavců ZP nebo nechat si někým zkontrolovat výplatu. Když mu to takhle řeknu, urazí se, že on tomu PŘECE nerozumí (jako by porozumění bylo něco ohavného). Neříkám, že každý si musí naštudovat všechno, ale v tom, co ovlivňuje jeho existenci by snad měl mít každý aspoň přehled.

  • 27. 8. 2014 14:09

   Kara (neregistrovaný) 95.82.152.---

   Re: OT-názory-povinná certifikace mzdove
   Myslím, že je to nesmysl. Je na majiteli firmy, koho si vybere - když pak má mzdy blbě, odpovídá za ně on. To by si jako firmy nemohly vybrat na zpracování mezd nikoho jiného, než účetní s certifikátem? Teda - neskromně si myslím, že mzdy ovládám a nějaký ten certifikát bych v pohodě obhájila a mohla bych si práci vybírat :-)
   Ale jinak - hloupost.

  • 27. 8. 2014 14:48

   sonka1 (neregistrovaný) 212.24.139.---

   Re: OT-názory-povinná certifikace mzdove
   souhlasím s Karou,úplný nesmysl. at si maminka jde stěžovat k majiteli firmy, že není spokojená se mzdovkou. Myslím si, že mzdovka toho má až tak nad hlavu a jestli si myslíte, že nějaký papír vše spraví, tak jste naivní.

  • 27. 8. 2014 14:52

   all (neregistrovaný) 46.227.168.---

   Re: OT-názory-povinná certifikace mzdove
   Nejde fakticky o ten papír, jde o to, že některé mzdovky neznají ani základní věci. A jak si může maminka jít stěžovat , když ani neví, že je to špatně ?
   Vy poznáte jestli vám při operaci dali umělý kloub z oceli nebo umělé hmoty ? Asi těžko ale určitě byste to nechtěla absolvovat. Maminka má dostat od mzdové vše v naprostém pořádku tak, aby si nemusela chodit k majiteli stěžovat.
   Opravdu neuvěřitelný názor.
   Potřebovala byste něco takového asi zažít, potom byste mluvila jinak.

  • 27. 8. 2014 14:59

   miruna (neregistrovaný) 46.167.205.---

   Re: OT-názory-povinná certifikace mzdove
   Sledujete jak se vládě "účtuje v souladu se zákonem" ? Kolik nedostatků za mnoho milionů jim tam NKÚ najde ? Vláda to "vezme na vědomí" a nic se neděje ! Pokud Vám vadí, že lidé neumí základní věci, tak se s tím musíte smířit - buď jim neodpovídat (když Vás to tak vytáčí) nebo je prostě a stručně odkázat na zákon.

  • 27. 8. 2014 15:15

   sonka1 (neregistrovaný) 212.24.139.---

   Re: OT-názory-povinná certifikace mzdove
   a na co se dávají výplatní pásky? na to, aby si zaměstnanec mohl zkontrolovat svou výplatu.Kde to žijete,každý se musí starat o své věci, o svou mzdu a né nechat stát, aby to za ně dělal.Neznalost zákona neomlouvá se říká. Když se to naučil můj muž zkontrolovat svou mzdu, tak to dokáže každý, pokud tedy chce! A když něčemu nerozumím, tak se jdu zeptat, zeptám se své mzdovky at mi to vysvětlí.Dělám tohle řadu let a vysvětluji neustále dokola.ale mě to nevadí.Fuj to jsem se rozčílila :-)

  • 28. 8. 2014 11:48

   eko (neregistrovaný) 193.86.1.---

   Re: OT-názory-povinná certifikace mzdove
   a nezozčilujete se tak trochu zbytečně ? :-)...kde to žijete ?? no právě...mezi obyčejnýma lidma ...:-)))...například mezi zámečníky, kteří jsou machři ve svém oboru, ale papíry a výpočty mzdy jim absolutně nic neříkají....all, jsme s vámi :-))) a to, že se přijdou zeptat své účetní, která jim odpoví špatně, jim je k ničemu, že ano

  • 28. 8. 2014 12:16

   Kara (neregistrovaný) 95.82.152.---

   Re: OT-názory-povinná certifikace mzdove
   >>>>souhlasím s Karou,úplný nesmysl. at si maminka jde
   >>>>stěžovat k majiteli firmy, že není spokojená se
   >>>>mzdovkou.
   >>>>Myslím si, že mzdovka toho má až tak nad hlavu a
   >>>>jestli si myslíte, že nějaký papír vše spraví, tak
   >>>>jste
   >>>>naivní.

   >>a na co se dávají výplatní pásky? na to, aby si
   >>zaměstnanec mohl zkontrolovat svou výplatu.Kde to
   >>žijete,každý se musí starat o své věci, o svou mzdu a
   >>né nechat
   >>stát, aby to za ně dělal.Neznalost zákona neomlouvá
   >>se
   >>říká. Když se to naučil můj muž zkontrolovat svou
   >>mzdu, tak to dokáže každý, pokud tedy chce! A když
   >>něčemu
   >>nerozumím, tak se jdu zeptat, zeptám se své mzdovky
   >>at
   >>mi to vysvětlí.Dělám tohle řadu let a vysvětluji
   >>neustále dokola.ale mě to nevadí.Fuj to jsem se
   >>rozčílila
   >>:-)
   >
   >a nezozčilujete se tak trochu zbytečně ? :-)...kde to
   >žijete ?? no právě...mezi obyčejnýma lidma
   >...:-)))...například mezi zámečníky, kteří jsou machři ve svém
   >oboru, ale papíry a výpočty mzdy jim absolutně nic
   >neříkají....all, jsme s vámi :-))) a to, že se přijdou
   >zeptat své účetní, která jim odpoví špatně, jim je k
   >ničemu, že ano

   Jasně že by mzdovka měla mít znalosti, které má mzdovka mít. Ale jinak mám ten názor, jako Sonka a Katka2. Když mzdovka ty znalosti nemá a dělá blbosti, pak sice třeba poškodí ty zaměstnance, ale z těch chyb se zodpovídá svému zaměstnavateli. Ona pracuje pro něj, ne pro ně. A je věcí zaměstnavatele, aby si najal účetní znalou a ne tu, která to neumí a naseká v účetnictví nebo ve mzdách chyby. Svoji mzdu by si měl umět každý zkontrolovat. A jestli neumí a není schopen se to naučit, nebo chce nějakou radu, pak o ni může požádat někoho, kdo to zná a umí.

  • 28. 8. 2014 12:28

   all (neregistrovaný) 46.227.168.---

   Re: OT-názory-povinná certifikace mzdove
   Zajímavé, když já tady píšu, že každý zaměstnanec by měl znát rozdíl mezi výpovědí a dohodou, aby tady nebyly dotazy typu - okamžitá výpověď dohodou - tak se do mě všichni opřou s tím, že přece chudáci zaměstnanci (mnohdy jsou to i mzdové účetní, co se tady takto ptají) a najednou mají zaměstnanci umět si spočítat mzdu ??? Takže přečíst celkem srozumitelné § v zákoníku práce nikoliv ale výpočet mzdy ano ? Já tedy nevím, ale u nás jsou pohotovosti, příplatky za přesčasy, soboty , neděle, svátky atd. a to se mi opravdu nezdá, že každý zaměstnanec je schopen tento výpočet pochopit.
   Nějak vám v tomto nerozumím.

  • 28. 8. 2014 13:42

   Katka2 (neregistrovaný) 89.24.105.---

   Re: OT-názory-povinná certifikace mzdove
   Svoji mzdu by si měl umět každý
   >>zkontrolovat. A jestli neumí a není schopen se to
   >>naučit,
   >>nebo chce nějakou radu, pak o ni může požádat někoho,
   >>kdo to zná a umí.
   >
   >Zajímavé, když já tady píšu, že každý zaměstnanec by
   >měl znát rozdíl mezi výpovědí a dohodou, aby tady
   >nebyly dotazy typu - okamžitá výpověď dohodou - tak se do
   >mě všichni opřou s tím, že přece chudáci zaměstnanci
   >(mnohdy jsou to i mzdové účetní, co se tady takto ptají)
   >a najednou mají zaměstnanci umět si spočítat mzdu ???
   >Takže přečíst celkem srozumitelné § v zákoníku práce
   >nikoliv ale výpočet mzdy ano ? Já tedy nevím, ale u nás
   >jsou pohotovosti, příplatky za přesčasy, soboty ,
   >neděle, svátky atd. a to se mi opravdu nezdá, že každý
   >zaměstnanec je schopen tento výpočet pochopit.
   >Nějak vám v tomto nerozumím.
   No já si myslím, že zam-nec by měl znát i ten rozdíl mezi výpovědí a dohodou (nebo aspoň vědět, že existuje něco jako ZP, kde se to dá v případě potřeby najít), i by měl vědět, že mzda se nějak počítá a měl by si umět ujasnit věci, které se ho týkají. ( Jakože důchodce nemusí podrobně studovat PPM a mladá maminka 2.pilíř). A to včetně zámečníků a neurochirurgů - ti druzí na tom bývají v tomto ohledu hůř :).

  • 28. 8. 2014 13:52

   alen1 (neregistrovaný) 91.228.45.---

   Re: OT-názory-povinná certifikace mzdove
   Teď mě ukamenujte, něco jiného je, že by měl zaměstnanec znát a něco jiného je praxe.
   Zaměstnanec vám například při vysvětlování odkývá, že tomu rozumí, ale to dělá jen proto, aby nevypadal hloupě, že se v tom nevyzná.
   Můj názor je, že řada zaměstnanců způsob výpočtu nechápe, nezná a ani nechce znát. A mnoho z nich (např. z důvodu ostychu) se nezeptá ani někoho znalejšího.

  • 28. 8. 2014 15:14

   Kara (neregistrovaný) 95.82.152.---

   Re: OT-názory-povinná certifikace mzdove
   Ale v tomto s Vámi souhlasím! Celá debata ale začala návrhem na jakousi "certifikaci" mzdovek. Mzdovka by měla umět to, co mzdovka umět má, ale když neumí nebo nebo si ty mzdy dělá bez znalostí zaměstnavatel sám, je to jeho problém a jeho možný průšvih. Je fakt, že zaměstnanci pak mohou být nějak poškozeni, protože zaměstnavatel má mzdy blbě a oni nechápou, neznají a ani nechtějí znát. A ani se nezeptají nikoho znalejšího. A je to pak jejich škoda.

  • 28. 8. 2014 12:30

   eko (neregistrovaný) 193.86.1.---

   Re: OT-názory-povinná certifikace mzdove
   Já to Karo beru tak, že jsme tu jak pro zaměstnavatele, tak pro zaměstnance ..ale jasně, je to věc pohledu a názoru ..a ne že třeba poškodí, ona je určitě poškodí ... ale přiznám se, že občas mi leze na nervy to, že si pásku lid neumí zkontrolovat...prý mi důvěřují...ovšem, důvěřuj, ale prověřuj, nikdo nejsme neomylný

  • 28. 8. 2014 14:23

   iva. (neregistrovaný) 89.24.108.---

   Re: OT-názory-povinná certifikace mzdove
   Nechtěla jsem nikoho rozčílit. :-)
   Ano, i já trpělivě vysvětluji zaměstnancům pořád dokola to samé.
   Spousta našich lidí si pohlídá hodiny za příplatky, za pohotovosti, cesťáky a další věci, ale už neví jak spočítat pojistné nebo daň ze SHM.
   A pak přijde v červnu zaměstnanec, který nastoupil v lednu, mává nad hlavou výplatním lístkem a křičí co je to za bordel, že mu nedávám slevu na děti - prej mu to říkala manželka.
   Jenže milý pán, když nastoupil, se zapomněl zmínit, že vůbec nějaké děti má, natož aby je zapsal do Prohlášení. A to mám pro nastupující zaměstnance zpracován takový "manuál" ve stylu "pokud máte děti a chcete je uplatnit v daních, musíte doložit tyhle doklady" - a stejně je to mnohdy k ničemu. :-)
   Jenže co když zaměstnanec něco neví a nemá se kde zeptat, protože mzdovka je nerudná nekomunikativní starší paní nebo naopak mladičká holka, která dělá mzdy podle knížky, kterou jí šéf před 3 týdny koupil a ona to dočetla zatím jen do poloviny?
   Fakt mi v prvotním dotazu nešlo o nějaký papír, ale o to, aby zaměstnanec měl nějakou záruku, že jeho čistá mzda je správně.
   A jak psala paní miruna - "buď jim neodpovídat (když Vás to tak vytáčí) nebo ..." - tak mě to opravdu vytočilo - prvotním impulsem pro mně byla asi ta samozřejmá/sebejistá formulace "zaměstnanci podepsali růžové prohlášení, že neuplatňují slevu, TUDÍŽ jsme jim strhávali srážkovou daň." Kdyby ta věta zněla "podepsali prohlášení, nemají nárok na slevu a my jsme jim strhávali srážkovou daň," kdyby tam nebylo to TUDÍŽ, asi by mě to nechalo klidnou. :-)
   Děkuji všem za názory a přeji hezký den.

  • 28. 8. 2014 14:46

   . (neregistrovaný) 77.240.103.---

   Re: OT-názory-povinná certifikace mzdove
   >>A když něčemu
   >>nerozumím, tak se jdu zeptat, zeptám se své mzdovky
   >>at
   >>mi to vysvětlí.Dělám tohle řadu let a vysvětluji
   >>neustále dokola.ale mě to nevadí.Fuj to jsem se
   >>rozčílila
   >>:-)
   >Nechtěla jsem nikoho rozčílit. :-)

   >A jak psala paní miruna - "buď jim neodpovídat (když
   >Vás to tak vytáčí) nebo ..." - tak mě to opravdu
   >vytočilo - prvotním impulsem pro mně byla asi ta
   >samozřejmá/sebejistá formulace "zaměstnanci podepsali růžové
   >prohlášení, že neuplatňují slevu, TUDÍŽ jsme jim strhávali
   >srážkovou daň." Kdyby ta věta zněla "podepsali
   >prohlášení, nemají nárok na slevu a my jsme jim strhávali
   >srážkovou daň," kdyby tam nebylo to TUDÍŽ, asi by mě to
   >nechalo klidnou. :-)
   >Děkuji všem za názory a přeji hezký den.

   Milá ivo, je úplně v pořádku a naopak dobře, že jste svůj příspěvek na toto fórum napsala. Kde jinde si postesknout než tam, kde většina přispěvatelů chápe, o čem píšete. A vůbec nezáleží na tom, zda s Vámi souhlasí nebo ne. Od toho je to diskusní fórum.
   Věřte, že většina z nás se již s něčím podobným setkala i v reálném životě a jak je známo, tak nejhorší srážka v životě je srážka s blbcem. A jak pravil klasik, "proti blbosti i bohové bojují marně"

   Nechte na chvíli práce, podívejte se z okna a vyjděte si ven. Já to tak teď udělám. Je krásně slunečno, tak ať načerpáme sílu na další srážky.
   S úctou .

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).