Re: příspěvky na stravování_účtenka rest
A kdo ten výdaj za oběd PŘÍMO platí? Zaměstnavatel, nebo zaměstnanec?
ZDP 6 /(9) Od daně jsou, kromě příjmů uvedených v § 4, dále osvobozeny
b) hodnota stravování poskytovaného jako nepeněžní plnění zaměstnavatelem zaměstnancům ke spotřebě na pracovišti nebo v rámci závodního stravování zajišťovaného prostřednictvím jiných subjektů, ..
Re: příspěvky na stravování_účtenka rest
Pokud hradi vydaje na obed primo zamestnanci, tak odvod dane, SP a ZP
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Bizár Schillerové: Příspěvek na zábavu bude daňově výhodnější než na prevenci rakovin
Jednotné měsíční hlášení zaměstnavatelů se týká i jednatelů společností
Stát zveřejnil maximální ceny paliv. Od zítřka nesmí pumpy zdražit nad limit
Finanční správa začíná vracet peníze. Podívejte se, kdy vám dorazí
Firmy narážejí v novém hlášení. Kvůli těmto chybám jim systém vrací podání
Historie čerpacích stanic: Víte, že než vznikly, prodávalo se palivo v lékárnách?
13. 12. 2016 14:15
dobrý den,
poradíte někdo? zaměstnavatel chce od nového roku začít přispívat na obědy zaměstnancům. do 45% z celkové částky je to uznatelný náklad, dalších 55% je neuznatelný náklad. na obědy chodíme do restauračního zařízení. je možné na základě účtenky z restaurace zaúčtovat jako výdej celou částku a náklady rozdělit na uznatelné a neuznatelné? ještě jsem se právě dočetl, že výše výdaje může být v maximální výši 101,- Kč.
Děkuji za rady