Neproplaceni diet ?

  • (neregistrovaný)

    1. 11. 2005 13:26

    Vazeni mam dotaz, jak je to s proplacenim diet u ridice?

    je ridic povinnen predlozit vyuctovani diet, nebo je povinnen zamestnavatel sam zamestnanci diety a cestovne spocitat a zaplatit?

    Diky moc.
    Jarda K.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 1. 11. 2005 13:37

      Naďa (neregistrovaný)

      Re: neproplaceni diet ?
      Vy jste povinnen vystavit cestovní příkaz (vyúčtování pracovní cesty), nároky diet by měl spočítat zaměstnavatel.

    • 1. 11. 2005 15:33

      Jarda K. (neregistrovaný)

      Re: neproplaceni diet ?
      Cili ja jsem povinen udelat vyuctovani jizdy, casy kdy jsem vyjel kam a kdy jsem se vratil a toto je podklad pro zamestnavatele aby mi to spocital a zaplatil.
      Pokud jsem ale zadne toto vyuctovani nedelal, jak to je s tema dietama? Neni zamestnavatel povinen mi je platit?
      Asi se ptam "blbe" ale ja tomu nerozumim.

      diky

    • 1. 11. 2005 18:18

      Dana (neregistrovaný)

      Re: neproplaceni diet ?
      Vyúčtování cestovního příkazu máte předložit do 10 dnů a zaměstnavatel do 10 dnů proplatit. v praxi se často vyplácí cestovné 1 x měsíčně. Aby zaměstnavatel mohl proplácet musí znát časy odjezdů a u zahr.cest přejezdy hranic. U některých tras může mít zaměstnavatel spočtený paušál.Více zákon 119/1992 Sb., o cestovních náhradách.

    • 1. 11. 2005 18:25

      Jarda K. (neregistrovaný)

      Re: neproplaceni diet ?
      Dekuji moc

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).