Re: další příjmy
Zalezi, jak je tato "mimoradna cinnost" osetrena smluvne - zda ve smlouve vystupujete jako podnikatel nebo jako zamestnanec (dohoda o prac.cinnosti apod.). Pokud je to v souladu s definicemi §7 zakona o d.zpř. (podnikatelska cinnost), pak to zahrnte do zdanitelnych prijmu a uplatnite k tomu vydaje.
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Stát zveřejnil maximální ceny paliv. Od zítřka nesmí pumpy zdražit nad limit
Finanční správa začíná vracet peníze. Podívejte se, kdy vám dorazí
Firmy narážejí v novém hlášení. Kvůli těmto chybám jim systém vrací podání
Historie čerpacích stanic: Víte, že než vznikly, prodávalo se palivo v lékárnách?
Další vysoká pokuta za švarcsystém, po programátorech si úřady vyšláply na kadeřnice
Konec drahého tankování? Vláda zavádí stropy a zlevňuje naftu
10. 9. 2006 15:01
dobrý den,
jsem OSVČ, vedu DE, mám příjmy z podnikání a taktéž z mimoř.činnosti - pojištovnictví, dostávám 1xza měs.provize. jsou to zdanitelné příjmy.
můžu účtovat jako nezdanitelné a na koci roku uvést do kolonk další příjmy tuto částku s tím, že si odečtu náklady na vynaložení v %? dan z příjmu z podnikání vypočítám na základě výdajů opravdu vynalož.,dle dokladů ne dle %.nebo rovnou jako zdanitelné příjmy a na výdaje jen prokazatelné dle dokladů?
děkuji za odpověď.