Hlavní navigace

Výpověěd z prac.poměru daná zaměstnancem

• (neregistrovaný) 86.49.12.---

20. 7. 2007 15:59

Podala jsem výpověď z pracovního poměru ke dni 31.7.07. Myslím, že se to tak dříve běžně psalo a zároveň jsem počítala s dvouměsíční výpovědní lhůtou dle ZP tedy s ukončením pracovního poměru 30.9.2007.Dostala jsem doporučený dopis z podniku, že výpověď je neplatná, protože výpověď podaná jak zaměstnancem tak zaměstnavatelem je dvouměsíční a výpovědní doba začíná prvním dnem kalendářního měsíce následujícího po doručení a končí posledního dne příslušného měsíce a že můj pracovní poměr bude ukončen dohodou k 31.8.2007.Jen se chci zeptat, kde tedy je pravda,protože jsem byla na poradě u paní,která pracuje v oblasti personalistiky a ona proti mému znění nic nenemítala a pojala by to tak, jak jsem já původně myslela. Moc děkuji za rady!

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 20. 7. 2007 16:47

JiřinaH. (neregistrovaný) 85.119.90.---

Re: Výpověěd z prac.poměru daná zaměstna
      Výpovědní doba je dvouměsíční a začíná od prvního dne následujícího měsíce po doručení.Doručila jste ji s předstihem, takže vy máte pravdu.O dřívějším termínu skončení můžete být řeč, pokud se dohodnou obě strany. Jednostranně
      bez Vašeho souhlasu( bez písemně uzavřené dohody ) to nelze.
      Být Vámi, raději bych trvala na vyjasnění včas. Nebude-li s nimi řeč,
      mohli by Vám neprávem ukončit prac.poměr o měsíc dřív a to se všemi důsledky z toho vyplývajícími . Musela byste pak podat žalobu
      na neplatné skončení a náhradu mzdy.

• 20. 7. 2007 17:06

Božena (neregistrovaný) 86.49.12.---

Trochu jste mě uklidnila,dívala jsem se na netu na nějaké vzory jen ještě jedna podstatná věc já jsem výpoveď formulovala takto:Dávám výpověď z praCOVNÍ poměru ke dni 31.7.2007...a očekávala jsem dvouměsíční lhůtu a možná právě uvedení toho datumu je ten velký problém, prosím ještě jednou o odpověď.Díky

• 20. 7. 2007 17:18

Jiřka (neregistrovaný) 88.101.130.---

Já myslím, že jde o nedorozumění a že zaměstnavatele opravdu spletlo to Vámi uvedené datum. To tam totiž bylo uvedeno úplně zbytečně, protože to není vůbec důležité. Takto se ve výpovědi ani neuvádí. Důležitý je den, kdy zaměstnavatel výpověď prokazatelně převzal - když ji převezme kdykoli v červenci (od 1. do 31.), začne výpovědní lhůta běžet od 1.8. Někteří zaměstnanci pravidla neznají a myslí si, že když takto formulují výpověď, že jimi určené datum platí jako den skončení pracovního poměru. A zaměstnavatel si možná myslel, že taky chcete skončit k 31.7. a proto Vám navrhl ukončit dohodou k 31.8.
      Vyjasněte si to s ním a vysvětlete mu, že jste měla na mysli klasickou výpověď, podanou v červenci a tím pádem pracovní poměr končí 30.9. Nebo ji raději napište znovu a postarejte se, ať ji do 31.7. prokazatelně převezme.

• 22. 7. 2007 9:24

jyx (neregistrovaný) 88.100.237.---

Ono nedorozumění muselo vzniknout , protože 31.7. není datum ničeho.

• 20. 7. 2007 17:22

JiřinaH. (neregistrovaný) 85.119.90.---

Podala jsem výpověď z pracovního poměru ke dni
      31.7.07. Myslím, že se to tak dříve běžně psalo a
      zároveň
      em počítala s dvouměsíční výpovědní lhůtou dle ZP
      edy
      čením prac pomu 30.9.2007.Dosta js
      oporuč dops z podni, že výpovje neplatná,
      rote výpoď podan jak zaměstn tak
      elem je dvouměsní a výpoví doba
      začíná
      prvnem
      alendářního měsíce následujícího po doručení a končí
      posledního dne příslušného měsíce a že můj pracovní
      ěr bude ukončen dohodou k 31.8.2007.Jen se chci
      dy je pravda,pro byla na
      radě

paní,která pracuje v oblasti personalistiky a ona
      proti
      ji za rady!
      >>
      vědní doba je dvouměsíční a začíná od prvního dne
      jícího měsíce po doručí.Doruči jste ji s
      tihem, takže v mát prav.O dřívějm termín
      ení ete být řeč, pok se dohou obě
      any.
      nně
      ez Vašeho souhlasu( bez písemně uzavřené dohody ) to
      nelze.
      Být Vámi, raději bych trvala na vyjasnění včas.
      Nebude-li s nimi řeč,
      mohli by Vám neprávem ukončit prac.poměr o měsíc dřív
      a to se všemi důsledky z toho vyplývajícími . Musela
      byste pak podat žalobu
      a neplatné skončení a náhradu mzdy.

rochu jste mě uklidnila,dívala jsem se na netu na
      >nějaké vzory jen ještě jedna podstatná věc já jsem
      >výpoveď formulovala takto:Dávám výpověď z praCOVNÍ poměru ke
      >dni 31.7.2007...a očekávala jsem dvouměsíční lhůtu a
      >možná právě uvedení toho datumu je ten velký problém,
      >prosím ještě jednou o odpověď.Díky
      U podání výpovědi je podstatné, že je podána včas a že je formulována jako výpověď. Nemusí být uveden žádný paragraf ani to od kdy běží a do kdy má prac.poměr skončit.Takže o formální
      chybu u Vás ani nejde.Zo, že jste uvedla formulaci :k 31.7. si nesprávně vysvětlili, že chcete skončit 31.7. Vy jste tím asi chtěla "naznačit, že od 1.8. poběží výpovědní doba.". Horší by bylo, kdybyste svou výpověď
      formulovala jako "výpověď dohodou", což se skutečně často děje.
      (Doporučuji proto vždy jednoduché a srozumitelné : Dávám výpovědˇz pracovního poměru , datum jméno podpis).

• 20. 7. 2007 18:15

Laďa (neregistrovaný) 80.78.146.---

Souhlasím s Jiřkou, že šlo o nedorozumění a měla byste si to se zaměstnavatelem nejdříve vysvětlit. Postup zaměstnavatele si vysvětluji tím, že považoval (zřejmě mylně) vaši výpověď za neplatnou, a tak postupoval podle ZP, kde je uvedeno, že při neplatné výpovědi zaměstnance, pokud zaměstnavatel netrvá na dalším zaměstnávání, prac. poměr končí dohodou uplynutím výpovědní doby. Z toho mě vychází, že jste podala tu výpověď z červnovým datumem, pak by odpovídalo tomu jeho datumu do 31.8.2007. Pokud až v červenci, tak vás měl skutečně vyzvat k souhlasu s dohodou k 31.8.2007.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).