Hlavní navigace

Přenesení daňové povinnosti

  • (neregistrovaný) 90.177.36.---

    8. 8. 2011 10:20

    Dobrý den, obdržela jsem fakturu (datum uskutečnit.zdan.pln.-28.7.2011) 5.8.2011 na hadry. Doklad je s 0% DPH. Jak to mám nyní provést v praxi? DPH si sama dopočítám, uvedu v přiznání k DPH za měsíc červenec či srpen? Výpis z evidence k režimu přenesení daň.povinnosti pošlu příslušnému finančnímu úřadu přes datovou schránku? A jak budu dále hadry prodávat?Klasicky s 20 % DPH či s 0 % DPH? Mám spol. s.r.o. (nákup a prodej zboží za účelem jeho dalšího prodeje) maloobchod,velkobchod - nakupují zde jak firmy, tak i lidé soukromě. Předem děkuji za odpověď. Mám v tom zmatek..

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 8. 8. 2011 14:09

      bez přezdívky

      Za období 07/2011 dáte do přiznání odvod DPH z přenesené daňové povinnosti a zároveň si odečtete DPH na vstupu. Pošlete hlášení podle § 92a jako odběratel.
      Budete-li prodávat jako zboží, tak musíte rozlišovat plátce a neplátce DPH. Plátci DPH prodáte s přenesením daňové povinnosti, to uvedete v daňovém přiznání a zároveň podáte hlášení tentokrát jako dodavatel. Při prodeji neplátci DPH budete prodávat s DPH.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).