Hlavní navigace

Opravný DD - prosím,režim přenesení §92a

  • (neregistrovaný) 217.197.156.---

    20. 7. 2011 14:15

    Dobrý den, prosím o radu kdy zaúčtovat opravný DD?
    Původní fatura byla vystavena v režimu přenesení §92a (příloha č.5) s 0% s DUZP 24.6.2011. Faktura zaúčtována do června - DPH na vstupu a výstupu - červen. V této faktuře bylo uvedeno zboží, které nepatří do přílohy č.5. Dodavatel vystavil opravný DD s DUZP 30.6.2011, kde odpočítává zboží s mínusem a zárověň účtuje toto zboží s 20% DPH. Výsledný opravný DD je 0,-. Opravný DD přišel 19.7.. Prosím o radu jak uplatnit DPH, když původně bylo s 0% a nyní je s 20%DPH? Dát do června či do července?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 20. 7. 2011 16:44

      bloncka (neregistrovaný) 88.100.21.---

      Re: Opravný DD - prosím,režim přenesení
      Doklad z června opravit a neúčtovat vůbec daň na vstupu a výstupu, pokud už jste podali DP, pak zaslat opravné, protože byste si neoprávněně uplatnili nárok na odpočet. Protože to dodavatel opravil už v 6/2011, pak by to nemělo figurovat ani u něj v evidenci pro DPH.
      Opravný DD bych zaúčtovala ke dni obdržení dokladu, čili do července.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).