Re: Výsluhový příspěvek
Vy nic zdaňovat nebudete, zdaňuje Vám ten kdo vám příspěvek vyplácí.
(zvláštní sazba daně)
Vztahuje se to na příspěvky vyplacené po 1.1. 2011 i doplatky z předchozích let vyplacené po 1.1.2011
http://www.businessinfo.cz/cz/clanek/dan-z-prijmu/mfcr-aktualne-k-dpfo-za-rok-2011/1001654/63041/#dpfo38
Re: Výsluhový příspěvek
ze stránek mfcr.cz:
Dotaz:
Poplatník pobírá výsluhový příspěvek, který mu byl přiznán ministerstvem vnitra od 1.12. 2010. Od 1.1.2011 je tento výsluhový příspěvek zdaněn. Postupoval plátce daně (MVČR) správně, když zdanil příspěvek, který sice vyplatil v roce 2011, ale příslušel k prosinci 2010?
Odpověď:
Výsluhový příspěvek a odbytné poskytované bývalým vojákům z povolání podle § 131 a následujících zákona č. 221/1999 Sb., o vojácích z povolání a bývalým příslušníkům bezpečnostních sborů podle zákona č. 361/2003 Sb., jsou pro účely zdanění ostatním příjmem podle § 10 odst. 9 písm. a) zákona o daních z příjmů a v § 10 odst. 4 tohoto zákona je stanoveno, že jsou nesnížené o výdaje samostatným základem daně pro zdanění zvláštní sazbou 15 % (§ 36 odst. 2 písm. v) zákona o daních z příjmů). Budou zdaňovány prostřednictvím plátce daně.
Protože pro doplatky na výsluhových příspěvcích z let 2010 a předcházejících vyplacených poplatníkům až po 1. 1. 2011 není v novele žádné přechodné ustanovení, postupuje se stejným způsobem. (tj. ani tyto doplatky nejsou již osvobozeny od daně z příjmů).
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Aktualizujeme další formuláře pro daňové povinnosti
Pozor na sváteční nákupy, v tyto dny budou obchody zavřené
Kdo bude mít v roce 2026 nárok na předčasný důchod?
Ten umí to a ten zas tohle. Připomeňte si příběhy šikovných podnikatelů za rok 2025
10 nejvtipnějších vánočních reklam všech dob
Situace, kdy nemusí OSVČ platit zálohy na sociální pojištění
24. 2. 2012 17:22
Pobírám výsluhový příspěvek, který mi byl přiznán ministerstvem vnitra. Prý je novela, že tento příspěvek musím zdanit- V případě, že je to tak, kolik let zpátky? Díky za pomoc.