Re: DPFO a zpětný odečet DPH
Pokud vám v přiznání k DPH vznikl z titulu tohoto nároku na odpočet nadměrný odpočet, tak vrácený je příjmem, který ale uvedete normálně do DE- pokud při nákupu byla celá částka vč.DPH ve výdajích. Pokud to byl dlouhodobý majetek odpisovaný, tak jen v případě, že jste o tu DPH nesnížila jeho PC.
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Aktualizujeme další formuláře pro daňové povinnosti
Pozor na sváteční nákupy, v tyto dny budou obchody zavřené
Kdo bude mít v roce 2026 nárok na předčasný důchod?
Ten umí to a ten zas tohle. Připomeňte si příběhy šikovných podnikatelů za rok 2025
10 nejvtipnějších vánočních reklam všech dob
Situace, kdy nemusí OSVČ platit zálohy na sociální pojištění
22. 3. 2012 9:26
Dobrý den, v roce 2011 jsem se stala plátcem DPH a účetní mi nárokoval DPH u majetku i rok zpětně(za rok 2010). Neměla bych do DAP 2011 o to DPH z roku 2010 zvednout příjmy. Myslím to tak..že kdybych bývale byla plátce DPH v roce 2010, tak bych o to DPH měla měnší výdaje, tudíš vyšší DPFO.Děkuji