Hlavní navigace

Začátek podnikání

• (neregistrovaný) 89.203.180.---

3. 1. 2012 22:13

Omlouvám se,
    ale nevěděl jsem jak navázat na již vzniklé vlákno o stejném názvu s mou osobností, chci se jen zeptat, jak jsem mluvil o tom, že se nevyplatí paušální výdaje pro obchodování, chci se jen pozeptat, kdybych tedy nebyl schopen získat dokumenty o výdajích, byl bych nucen použít tedy paušální výdaje, ale protoze zatím chci toto podnikání zkusit jako přivýdělek při studiu, nemělo by mi to vadit, jestliže je pravdou jak jsem se dočetl v zákonech od ledna letošního roku má na osoba možnost odečíst z "daně" 24840 kč plus 4020 kč za studenta, je to opravdu přímo z daně nebo je to ze "základu daně", jestli to tedy chápu dobře, předpokládejme, že můj příjem bude 100 000 kč, výdaje paušálně 60000, tudíž zisk 40000 a daň tedy 6000 a při odečtu odečitatelných položek by daň byla nulová, je má úvaha správná?
    děkuji mnohokrát za odpověď
    Mlateček

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 4. 1. 2012 6:57

autorka

Dobrý den,

ano, ohledně daní je Vaše úvaha správná. Podáte daňové přiznání a po slevách na vypočtené dani, bude výsledná daň nulová. Jako student jste OSVČ vedlejší, bez povinnosti záloh na sociálko a zdravotko (alespoň v prvním roce podnikání). Přehledy samozřejmě podáte. U čtyřicetitisícového zisku nepřekročíte stanovenou rozhodnou částku pro vedlejší činnost u ČSSZ (60329 Kč), tedy také nemusíte platit důchodové pojistné. V případě zdravotního pojištění zaplatíte při uváděném zisku cca 2700 Kč.

K orientačnímu výpočtu pomůže daňová kalkulačka.

PS: Reagovat na stejné vlákno zadáním dalšího dotazu je výhoda pro registrované uživatele.

Dagmar Kučerová  ;) 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).